FAQ

Čo je fouta?

Tuniského pôvodu, fouta je uterák, ktory sa používa pôvodne do Hammam.

Tradičná fouta meria 1mx2m a je tkaná do bavlny. K dispozícii je veľa farieb, jednofarebné, pruhované alebo so vzorom. Existujú dva typy tkania, hladké tkanie alebo takzvaná väzba « osie hniezdo ».Fouta je zázrak tuniského dedičstva, ktorá sa čoraz viac vyrába na vývoz. Značná časť produkcie sa vyváža do Európy.

Ako sa fouta vyrába?

Výroba fouta je remeselná a vyžaduje si veľa fyzickej námahy. Muži sa zaoberajú tkaním na tkáčskych poloautomatickych stavoch a ženy sa vo všeobecnosti venujù až dokončovacim prácam.

Na čo sa fouta používa?

Fouta...jemná a ľahká, dokonale nahradí plážový uterák. Je veľmi pohodlné ju vziať všade so sebou. Môže tiež slúžiť ako « paréo ». Ak ju chcete použiť na pláž, výhodnejšia je fouta s väzbou « osie hniezdo » , oveľa viac absorbuje a rýchlejšie sa suší než fouta s hadkým tkaním.

Fouta nie je len plážovým príslušenstvom ale čoraz viac a viac sa používa v našich interiéroch vo forme obrusov. V byte tkané fouta sú krásnou dekoráciou a vynikajuci nápad ako zkrášlit Váš stôl.

Fouta čoraz viac nahrádza klasický uterák, ktorý nesmie chýbať v našich kúpelniach.

Fouta s väčšími rozmermi sa tiež používa ako prikrývka na posteľ alebo prehoz na sedacie súpravy. Počas studených letných večerov ju môžete použiť aj ako deku na prikrytie.